O firmě

Naše společnost byla založena před 10lety. Zabýváme se především restaurováním historického nábytku, zakázkovou výrobou nábytku a řezbářstvím. V daných oborech máme letité zkušenosti na které se snažíme poukázat množstvím vybraných ukázek prací, které jsou k prohlédnutí v našich fotogaleriích jednotlivých oborů.

Restaurování historického nábytku

Při restaurování historického nábytku ať už jednoduchých či nejsložitějších nábytkových kusů se snažíme vrátit nábytku původní vzhled, ale zároveň zachovat jeho patinu, která je neobnovitelná a svědčí o jeho historické hodnotě. Naší prioritou je užívání takových technologií a materiálů (především dobových živočišných lepidel a laků), které nepoškozují nábytek a jsou snadno odstranitelné při jeho dalších opravách. Dále restaurujeme řezby, plastiky a jiné dřevěné vybavení. Provádíme zlacení a některé jednodušší opravy polychromie, při složitějších opravách polychromie spolupracujeme s restaurátorem Ak. mal. Zdeňkem Novotným. Pokud je předmět napaden dřevokaznými škůdci, zajišťujeme ozáření předmětu v ionizační komoře v Roztokách u Prahy. Ozáření předmětu je jediný naprosto účiný způsob likvidace dřevokazných škůdců a navíc bez poškození předmětu. Čalounické práce – spolupracujeme s čalouníky.

Zakázková výroba nábytku

Vyrábíme a navrhujeme jak historický tak současný moderní nábytek. Při navrhování nábytkových kusů spolupracujeme s architektem Pavlem Hrubým. Nábytek vyrábíme především z masivního či dýhovaného dřeva, ale i z jiných aglomerovaných materiálů. Při výrobě nábytku je možné použití složitějších zdobných technik jako je intarzie či inkrustace.

Řezbářství

Zhotovujeme kopie či originály různých plastik, rámů obrazů a zrcadel, reliéfů a různých dekorativních předmětů. Další řezbářské práce provádíme při restaurování, či jako zdobné techniky při výrobě historického nábytku.

Truhlářské práce

Naše firma se v menším množství zabývá i dalšími pracemi, jako je výroba schodišť či výroba jiných interiérového nábytku.